ImageLek. wet. Marcin Tomczak
specjalista chirurg, okulista

Jestem absolwentem Wydziału Weterynaryjnego SGGW w Warszawie. Studia ukończyłem z wyróżnieniem przyznanym przez firmę farmaceutyczną "Virbac". Zamiłowanie  do weterynarii rozpoczęło się u mnie już  w okresie licealnym. Jako wolontariusz spędzałem wiele czasu w lecznicy dla zwierząt u boku cenionego chirurga lek. wet. Jacka Lemańskiego. Także z nim w czasie studiów  doskonaliłem się w technikach operacyjnych.. W 2008 roku ukończyłem podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chirurgii weterynaryjnej w AR w Olsztynie. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje w diagnostyce obrazowej - co jest niezbędne w praktyce chirurgicznej. Szkolenie z zakresu UBM (ultrabiomikroskopia) oraz USG gałki ocznej przeszedłem w ramach kursów doskonalących dla lekarzy CMKP w Szpitalu Orłowskiego w Warszawie. W roku 2011 ukończylem kurs okulistyki weterynaryjnej małych zwierząt  NAVC  w stanie Floryda (USA) a w 2012 roku prestiżowy kurs okulistyczny ( Basic Science Course) na Uniwersytecie  Stanowym Płn. Karoliny (USA). Jestem członkiem ESVO (Europejskie Stowarzyszenie Okulistów Weterynaryjnych). Regularnie uczestniczę w  wielu szkoleniach i zjazdach okulistów weterynaryjnych na świecie.

Image

Lek. wet. Marek Kupczyński
Specjalista chorób psów i kotów, stomatologia

Doktor Marek Kupczyński jest lekarzem internistą, na co dzień również zajmuje się stomatologią. Diagnozuje i przeprowadza zabiegi w obrębie jamy ustnej – sanacje, ekstrakcje i inne. Wolny czas spędza z rodziną, uwielbia wędrówki i spacery po lesie, a jego ulubieńcami są 2 koty Fibi i Molly, oraz 2 psy Toto i Ruby. choroby wewnętrzne, stomatologia, USG FAST

• Specjalizacja Choroby psów i kotów
• Kursy i konferencje z zakresu stomatologii weterynaryjnej

Image

Lek. wet. Anna Mucha
anestezjologia

Doktor Anna Mucha jest dyplomowanym anestezjologiem. Czuwa nad naszymi pacjentami podczas zabiegów, zapewnia im bezpieczny sen w czasie znieczulenia i opiekę przeciwbólową. Wolny czas spędza m. in na rowerze. Prywatnie jest właścicielką owczarka niemieckiego Ciri.

Anestezjologia, opieka przeciwbólowa

• Trzystopniowy kurs anestezjologii VASTA, zakończony dwudniowym egzaminem
• Liczne szkolenia i kursy z zakresu interny i anestezjologii

Image

Lek.wet. Maciej Słowikowski
interna, dermatologia, otologia, cytologia, gastroenterologia, gastroskopia

Od wielu lat Pan doktor prowadzi pacjentów z chorobami skóry oraz alergiami. Doktor Maciej Słowikowski prowadzi konsultacje w zakresie: interny, dermatologii, otologii, gastroenterologii, endokrynologii, wykonuje i ocenia badania cytologiczne skóry i guzów.

• Cytologia kliniczna psów i kotów, choroby wewnętrzne, dermatologia, otologia, cytologia, USG FAST
• Warsztaty mikroskopowe z patologii klinicznej
• Diagnostyka laboratoryjna
• Liczne kursy i szkolenia z zakresu interny, dermatologii klinicznej i gastroenterologii oraz gastroskopii

 

Image

Lek. wet. Kornelia Paluszkiewicz
interna, nefrologia

Doktor Kornelia Paluszkiewicz jest lekarzem internistą. Specjalizuje się w leczeniu chorób nerek i przewodu pokarmowego,  w obszar jej szczególnych zainteresowań wliczamy również obrazowanie -USG. Wolny czas spędza aktywnie - podróżując, uwielbia czytać i oglądać kryminały. Jest właścicielką kotki Ateny. choroby wewnętrzne, interna, nefrologia, gastroenterologia, USG FAST, profilaktyka

• W trakcie specjalizacji Weterynaryjna diagnostyka obrazowa • Warsztaty, kursy i konferencje z zakresu USG
• Kursy i konferencje z zakresu nefrologii i przewodu pokarmowego

Image

Lek. wet. Tomasz Anioł
Specjalista radiologii weterynaryjnej, interna

Doktor Tomasz Anioł  prowadzi wielu pacjentów z chorobami przewlekłymi, którym dzięki troskliwej opiece można zapewnić dłuższe i komfortowe życie. Specjalizuje się w diagnostyce ultrasonograficznej i RTG. Wolny czas poświęca na dobry film i teatr, jest pasjonatem górskich wypraw. RTG, USG, choroby wewnętrzne

• Specjalizacja radiologia weterynaryjna
• Liczne kursy i szkolenia z zakresu USG i kardiologii
• Liczne kursy i szkolenia w obszarze chorób wewnętrznych

Image

Lek. wet. Kamil Borzyszkowski
diagnostyka obrazowa - USG

Doktor Kamil Borzyszkowski jest pasjonatem diagnostyki obrazowej. Wykonuje badania jamy brzusznej, płuc, naczyń, struktur szyi w tym tarczycy oraz szeroko pojmowanych zmian wytwórczych. Przeprowadza biopsje pod kontrolą USG. Doktor jest także wykładowcą na wielu kursach i warsztatach dla lekarzy weterynarii z zakresu USG, diagnostyki obrazowej oraz wykorzystania technik dopplerowskich. Wolny czas spędza aktywnie na wycieczkach rowerowych i wędrówkach.
Konsultacje USG

• Uczestnik kursów w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS)
• Współtwórca i wykładowca na kursach dla lekarzy weterynarii Vetiss, Perfect Vet

Image

Lek. wet. Dorota Sztechman
kardiologia, doppler, echo serca

Doktor Dorota Sztechman zajmuje się kardiologią, jest także w trakcie studiów doktoranckich z tego zakresu. Konsultuje pacjentów kardiologicznych w oparciu o badania echokardiograficzne, elektrokardiograficzne, radiologiczne i pomiary ciśnienia. Jej prywatni podopieczni to dwa koty rasy Maine Coon, Tosia i Lenka. Konsultacje kardiologiczne, doppler, USG, echo serca

• W trakcie studiów doktoranckich z zakresu patofizjologii układu krążenia
• Asystent w katedrze i zakładzie fizjologii doświadczalnej i klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
• Współautorka i uczestniczka licznych kursów z zakresu kardiologii

Image

Lek. wet. Marek Wojciechowski
chirurgia, ortopedia

Doktor Marek Wojciechowski  prowadzi konsultacje ortopedyczne naszych pacjentów,  także badania RTG układu kostnego. Doktor przeprowadza zabiegi ortopedycznej. Wolny czas spędza na motocyklu i majsterkowaniu. W domu czeka na niego 5 kotów, w tym dwa persy – wszystkie adoptowane. Konsultacje ortopedyczne, RTG, chirurgia, ortopedia, zabiegi ortopedyczne

• Diagnostyka oraz leczenie dysplazji stawów biodrowych
• Metoda TPLO
• Znieczulenie infuzyjne oraz wziewne w chirurgii
• liczne kursy i szkolenia z zakresu technik chirurgicznych w ortopedii

Image

Lek. wet. Wojciech Kowalczyk
endoskopia

Zajmuje się endoskopią: gastroskopią, rynoskopią, bronchoskopią, kolonoskopią, laryngoskopią, cytoskopią i otoskopią. Doktor Wojciech Kowalczyk jest także autorem artykułów naukowych z zakresu endoskopii weterynaryjnej oraz wykładowcą na szkoleniach dotyczących gastroskopii i rynoskopii weterynaryjnej. W wolnym czasie uprawia windsurfing i kitesurfing, jeździ na snowboardzie i na deskorolce,  jego podopiecznymi są dwa urocze koty.

• Współtwórca i prowadzący kursy endoskopii małych zwierząt dla lekarzy weterynarii

Image

Lek. wet. Magdalena Dąbrowska
onkologia, chirurgia

Doktor Magdalena Dąbrowska zajmuje się interną, chirurgią miękką a w szczególności onkologią. Jest ekspertką w zakresie leczenia i rokowania w zakresie chorób nowotworowych u naszych zwierząt. Doktor Magdalena przeprowadza w naszej lecznicy konsultacje onkologiczne. Wolny czasie spędza relaksując się i rysując. onkologia, biopisje

• Uczestniczka 2-stopniowego kursu Onkologia w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w Luxemburgu
• Liczne szkolenia i kursy z zakresu interny, onkologii i chirurgii

Image

Aleksandra Dabbs
Technik weterynarii

Pani Aleksandra otacza troskliwą opieką naszych pacjentów przed i po zabiegach, najbardziej fascynuje ją asysta chirurgiczna. Prywatnie zajmuje się akwarystyką oraz ogrodnictwem. Posiada liczne stadko pupili; bojownika Szczepana, suczkę rasy welsh corgi Milkę, psa Chihuahua Pablo oraz kotkę Helenę.

• Kurs anestezjologii dla techników weterynarii

Image

Dominika Dymińska
Technik weterynarii

Panią Dominikę pasjonuje asysta przy zabiegach stomatologicznych, pomaga także podczas znieczulenia wspierając anestezjologa. Pani Dominika zajmuje się również obsługą recepcji.

Wolny czas spędza na spacerach ze swoją suczką Jack Russel terrier Abi, jej pasją jest taniec.

• Kurs anestezjologii dla techników weterynarii
• Warsztaty profesjonalnej obsługi klienta na stanowisku recepcji.

Image

Lek.wet. Agnieszka Karpińska
anestezjologia

Doktor Agnieszka Karpińska jest absolwentką warszawskiej SGGW. Po studiach zdobywała doświadczenie w lecznicach całodobowych. Po kilku latach praktyki internistycznej skupiła się na zdobywaniu wiedzy z dziedziny anestezjologii oraz cytologii i hematologii psów i kotów. Stale pogłębia swoją wiedze w tych dziedzinach biorąc udział w kursach i warsztatach. Prywatne właścicielka 4 kotów i 2 psów. Wolny czas najchętniej spędza w górach.

Image

Małgorzata Kowalska
technik weterynarii, mgr inż. zootechnik

Panią Małgorzatę spotkacie najczęściej w naszej recepcji, gdzie zawsze profesjonalnie służy pomocą. Prywatnie pasją Pani Małgorzaty są książki fantasy, sport i wypoczynek na łonie natury. Pani Małgorzata posiada 2 koty „znajdki” i pieska adoptowanego z naszej lecznicy.


• Psychologia zwierząt - studia podyplomowe
• Warsztaty profesjonalnej obsługi klienta na stanowisku recepcji.

Image

Tech. wet. Anita Makarewicz
Technik weterynarii, groomer

Pani Anita Makarewicz jest groomerem od 2015 r. Ma ogromne doświadczenie w strzyżeniu i pielęgnacji wszsytkich rasa psów i kotów:
• wykonuje piękne i wygodne fryzur dla Państwa milusińskich
• przygotowuje psy wg wzorców FCI - na wystawy psów rasowych

U Pani Anity, psiaki i kociaki przechodzą prawdziwą metamorfozę i odzyskują swoją urodę! Chętnie doradza w kwestii pielęgnacji, doboru kosmetyków i fryzury jak również socjalizacji pupila- stawia na dobrostan zwierzęcia oraz edukację opiekuna. Pani Anita otacza zwierzęta troskliwą opieką, ma dużo wyrozumiałości i cierpliwości.

Image

Mgr inż. Karolina Tomczak
manager

Pani Karolina Tomczak jest współzałożycielką lecznicy. Planuje i organizuje życie lecznicy oraz czuwa, aby wszystkie procesy przebiegały sprawnie. Jest otwarta na rozmowy i wszelkie sugestie dotyczące działalności lecznicy chętnie omówi na spotkaniu. Prywatnie lubi podróże, ceni dobry teatr, jest fanką jogi.

Image
VET Marcin Tomaczak

ul. Warszawska 304a
Stare Babice 05-082

  +48 22 722 00 18 
 
+48 731 170 157

  vet@marcin-tomczak.pl


Godziny otwarcia:

poniedziałek 08:30–21:00
wtorek 08:30–21:00
środa 08:30–21:00
czwartek 08:30–21:00
piątek 08:30–21:00
sobota 08:30–16:00
niedziela 9:00-13:00